GazetaMax
Sport

Tifozët e PSG-së shpërthejnë ndaj Messit

Që kur sheikët nga Katari vendosën të merrnin pronësinë e Paris SG-së, ata kishin për objektiv madhor kthimin e Paris SG-së në një superfuqi në futbollin europian.

Me pak fjalë, ata kërkonin të sillnin në Paris trofeun më të lakmuar, Ligën e Kampioneve. Që nga dita kur ata vunë këmbët në Paris kanë kaluar 11 vjet, por kupa me veshë të mëdhenj vijon të mbetet veçse një vizatim në projektet e klubit.

Dështimi më i fundit ka ardhur të mërkurën në mbrëmje, teksa PSG-ja është mundur nga Realit i Madridit, duke lënë rrugëtimin në 1/8-at e finaleve. Al Kelaifi dhe investitorët e tjerë nga Katari kanë shpenzuar plot 1 miliard euro në këto 11 vite në mënyrë që PSG-ja të fitojë Ligën e Kampioneve.

Gjithçka filloi me Pastoren, i cilësuar si “galaktiku” i parë për të cilin u shpenzuan 42 milionë euro.

Më pas erdhën me radhë Ibrahimoviç, Kavani, Di Maria, e më pas me Nejmarin, për të cilin vendosën dhe rekordin prej 222 milionë eurosh për t’ia marrë Barcelonës.

Related posts

Nga Porto te Man Utd: Mourinho synon një tjetër finale evropiane me Romën

e-max

Neymar i vendosur ta thyej rekordin e Pele te Brazili, thotë se ka kërkuar ndihmë edhe nga shokët e skuadrës

e-max

Barcelona- Pogba, vjen lajmi i madh

e-max

Leave a Comment