GazetaMax
Sport

Kamber Dehari kampion në MMA, fiton titullin e kategorisë WKU

Kamber Dehari nga Gostivari është shpallur kampion në MMA. Shqiptari nga Maqedonia e Veriut arriti të fitoj luftën ndaj Miradjeddin Tayson Rahim në kategorinë deri në 86 kg në duelin e zhvilluar në Zvicër.

Për Kamber Deharin ky ishte titulli i parë që fiton në Artet Marcieale Mikse si profesionist, përderisa në të kaluarën ka marrë pjesë në turnetë e këtij sporti si amator të zhvilluara në Shkup dhe Sofje të Bullgarisë.

Dehari për këtë luftë ishte përgatitur për një vit e gjysmë dhe në fund arriti që rrëmbejë titullin e kampionit, ndërsa gostivarasi pritet të caktoj edhe meçe tjera në vitin 2024 për të luftuar edhe për tituj tjerë në këtë sport luftarak.

Related posts

Ky lojtar kërkon transferimin te Barcelona

Gazetamax.mk

Me këtë veprim, Dybala ngjallë dyshime se po transferohet të gjiganti nga La Liga

Gazetamax.mk

Gjilani e shkarkon nga posti i trajnerit Ismet Munishin

Gazetamax.mk