GazetaMax
SPORT

Këto janë statistikat mbresëlënëse të Milanit karshi Bolognas

Të hënën në mbrëmje, AC Milan do të luajë kundër Bologna-s para mbi 65 mijë tifozëve në San Siro.
Do të jetë një lojë e vështirë për të dyja palët, por nuk mund të mohohet se kuqezinjtë janë favoritët e mëdhenj, përcjell ORAinfo.
Forma e fundit e Bolonjës është mjaft e dobët (pa fitore në katër të fundit) dhe e kundërta mund të thuhet për Milanin, i cili ka fituar tre ndeshjet e fundit.
Përveç kësaj, kuqezinjtë dhe gjithashtu Stefano Pioli kanë një avantazh të qartë në rekordin H2H.
Milani ka fituar 11 nga 12 ndeshjet e fundit kundër Bolonjës dhe ata gjithmonë kanë shënuar të paktën dy gola në secilën nga gjashtë përballjet e fundit. Për më tepër, ata kanë gjithmonë të paktën dy gola në secilën nga pesë ndeshjet e fundit në shtëpi, që datojnë nga sezoni 2016/17.

Sa i përket Piolit, ai ka 13 fitore, 3 barazime dhe 2 humbje ndaj Rossobluve në karrierën e tij menaxheriale. Është e sigurt të thuhet se Milani është favorit, pra, por gjithçka mund të ndodhë në një finale sezoni ./ORAinfo/

Related posts

Konferencë Ligë: Ballkani-Sivaspor në “Fadil Vokrri” para 12 mijë tifozëve

e-max

Mourinho nuk heq dorë, Granit Xhaka në Itali?

e-max

Chelsea dhe Los Angeles FC po presin përgjigjen e Aubameyangut

e-max

Leave a Comment