GazetaMax
Lajme

Kievi shpall shtetrrethim 36-orësh

Kievi do të vendosë një shtetrrethim 36-orësh, nga e marta mbrëma, tha kryetari i tij, Vitali Klitschko.

Njoftimi vjen pasi ushtria ruse shtoi sulmet në kryeqytetin e Ukrainës, në përpjekje për të marrë kontrollin e tij.

“Sot është një moment i vështirë dhe i rrezikshëm”, tha Klitschko.

“Kjo është arsyeja përse u kërkoj të gjithë banorëve të Kievit që të përgatiten për të qëndruar në shtëpi për dy ditë, ose të futen në strehimore nëse sirenat bien”, shtoi ai.

Sipas tij, shtetrrethimi është “vendim i komandës ushtarake”.

Related posts

Në Shkup plagoset një shtetas i Maltës, katër persona e kanë sulmuar dhe i kanë marrë paratë

e-max

Bisedë telefonike Osmani – Eskobar

e-max

Osmani: Dialogu, rruga e zbutjes së tensioneve mes Shkupit dhe Sofjes

e-max

Leave a Comment