GazetaMax
SPORT

Klubi “Wolf” nga Tetova fiton pesë medalje në kampionatin e Kickboxit në Shqipëri

Klubi i kickboxit “Wolf” nga Tetova ka shkëlqyer në kampionatin Ndërkombëtar të këtij sporti të zhvilluar në kryeqytetin e Shqipërisë në Tiranë. Klubi tetovar në këtë event arriti të “rrëmbejë” pesë medalje të arta.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Me vendin e parë e mbyllën garën, Alban Sherifi në disiplinën 94kg, Lilirjan Samiu në 95kg, Rron Sulejmani ishte më i miri në kategorinë deri në 24kg, Albi Samiu e kishte u kurorzua me të artën në 51kg dhe Adian Sulejmani fitoi vendin e parë në 25kg.

Gjithashtu trajneri i klubit “Wolf”, Hatip Murtezani mori mirënjohje nga Federata e Kickboxit të Shqipërisë si trajner i suksesshëm.

Klubi i kickboxit “Wolf” me 16 dhjetor do të marrin pjesë në gara profesionale, ku luftë do të ketë Alban Sherifi në disciplinën k1 fight.

300x250

Related posts

Mourinho bën një tatuazh special

e-max

Afër marrëveshja, Cavani po transferohet te kjo skuadër

e-max

Rabiot dëshiron të transferohet te Liverpool

e-max