Rodrigo De Paul rikthehet në Serie A

Date:

De Paul rikthehet në Serie A, tek njëra prej skuadrave më të mëdha.
Vetëm pas një viti larg Serie A, Rodrigo De Paul duket se do të rikthehet përsëri në Apenine por kësaj rradhe nuk do të jetë Udinese skuadra e tij.
Për argjentinasin edhe verën e kaluar pati interesim të madh brenda Italisë mirëpo kriza financiare pamundësoi lëvizjet e nevojshme për skuadrat italiane.
Të vendosur për blerjen e tij tashmë duket se janë biankonerët të cilët po kalojnë një periudhë tranzicioni në skuadër dhe mesfushori i Atletico Madrid është një emër i rëndësishëm për të ardhmen e tyre.
Emrat si Paul Pogba dhe Sergej Milinkovic-Savic duken të vështirë për tu transferuar nga Zonja e Vjetër e për këtë arsye tashmë kanë kthyer gjithë vëmendjen kah ylli i Los Colchoneros.
Çmimi i tij më i ulët por gjithashtu një pagë më e ulët se ajo e Pogbas e kanë shndërruar atë në një emër tepër të kërkuar prej Cherubinit.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Kryetari i Butelit Kostovski nga Luboteni: Çdo banorë i komunës sonë është i barabartë (FOTO)

Kryetari i komunës së Butelit, Darko Kostovski vazhdon me...

“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të...

Drejtori Halili për vizitë në Jeruzalem, prezantohen arritjet më të fundit teknologjike

Drejtori Festim Halili në vizitë zyrtare në Jeruzalem, ku...

Pse Maqedonia e Veriut e ndryshoi qëndrimin ndaj çështjes së Kosovë- Serbi?

Nëse Maqedonia e Veriut deri para pak vitesh mbante...