Sot do të mësohen çiftet e çerekfinales në garat europiane

Date:

Sot priten të mësohen dyshet e çerekfinales së Ligës së Kampionëve, Ligës Europa dhe Ligës së Konferencave. Në orën 12:00 do të hidhet shorti për ekipet që kanë kaluar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, ndërsa ajo e Ligës Europa është planifikuar për në 13.30. Shorti për Ligën e Konferencave do të jetë më 15.30.

Tetë ekipet që kanë kaluar tutje në Ligën e Kampionëve janë: Real Madrid, Man. Siti, Bajern Munih, Çellsi, Atletiko Madrid, Liverpul, Viljareal dhe Benfika.

Pas ndarjes së ekipeve në Ligën e Kampionëve do t`i mësojmë edhe kundërshtarët në Ligën Europa.

Ekipet që kanë kaluar në çerekfinale janë: Barcelona, Frankfurt, Uest Ham, Olimpik Lioni, Atalanta, Braga, Renxhers, Lajpcig.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Toyota po përgatit një veturë më të madhe elektrike

Toyota ka planifikuar të shtojë linjën e automjeteve elektrike...

Suedia synon të bëhet vendi i parë në Evropë “pa duhanpirje”

Suedia, e cila ka shkallën më të ulët të...

Tahiri: Kurti po eksperimenton me vendin, e ka harruar interesin qytetar për dialogun

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Besnik Tahiri të...