Konfirmohet, super lojtari po largohet nga Chelsea

Trajneri i Chelseat, Thomas Tuchel, ka konfirmuar se Antonio Rudiger synon të largohet nga klubi në fund të sezonit kur i skadon kontrata.
Bisedimet me qendërmbrojtësin gjerman, i cili ka qenë më së shumti i lidhur me një transferim të lirë te Real Madrid, kanë qenë të pasuksesshme dhe Rudiger e ka informuar tashmë Tuchelin se ka në plan të largohet, përcjell ORAinfo.

Në prapaskenë, Chelsea ka dhënë dorëheqjen duke humbur Rudiger, gjë që 90 minuta e zbuloi në dhjetor, kjo për faktin për pabarazinë midis kërkesave të tij dhe asaj që klubi ishte i gatshëm të ofronte çoi në një pranim të hershëm se një ndarje e rrugëve do të ishte rezultati përfundimtar. /ORAinfo/

Të fundit në përqindje