GazetaMax
LAJME

Kreu i BDI-së Ahmeti nga Vlora kujton demonstratat studentore

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti nga qyteti historik i Vlorës ka kujtuar demonstratat studentore si pikënisja e shumë zhvillimeve dhe proceseve për shqiptarët gjithandej.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Ahmeti me këtë rast është shprehur se në Vlorë evokuam sot kujtimet mbi demonstratat studentore, lëvizjen kombëtare të çlirimit të Kosovës dhe lidhjen e pashkëputur që kishte jetësimi i asaj kauze me Shqipërinë përmes librit studimor “Triada e Kosovës” të mikut dhe bashkëveprimtarit tim Bedri Islami.

“Më gëzoi jashtëzakonisht fakti se këto kujtime do të ruhen më së miri në fletët e këtij libri që iu shtua bibliotekës kombëtare dhe Muzeut “Kosova” që pritet të përfundojë në fund të këtij viti”deklaroi lideri Ali Ahmeti.

300x250

Related posts

Petrovska: Pa përfshirje të grave, nuk arrihet paqja

e-max

Fero në shoqëri me me të dënuarin për rekrutim të luftëtarëve të ISIS-it

e-max

Paraburgim për shkupjanin që vrau nënën dhe gjyshen

e-max