Ky lojtar shihet si ideal për Milanin

Date:

AC Milan, është në treg për një mbrojtës të ri të majtë për t’u bërë zëvendës i Theo Hernandez dhe besimi është se Aaron Hickey i Bolonjës mund të jetë një profil ideal.
La Gazzetta dello Sport raporton se si Hickey është në pamjet e Milanit si një alternativë ndaj Theo për krahun e majtë, ku Fode Ballo-Toure deri më tani nuk ka arritur të bindë,përcjell ORAinfo.

Milani ka nevojë për një mbështetje cilësore për shkak se sa i rëndësishëm është ai rol në sistemin e Stefano Piolit dhe vendimi për të zëvendësuar Diego Laxalt me Ballo-Touré deri më tani ka dështuar.
Paraqitja e tij e fundit për kuqezinjtë ishte më 19 dhjetor kundër Napolit, dhe ai mund të shitet në verë, pavarësisht se kishte një marrëveshje deri në vitin 2025.
U shfaq emri i Hickey, një profil interesant që ka kohë që është në fletoren e kuqezinjve. Ai është një reprezentues skocez dhe në moshën 19-vjeçare është bërë titullar për Sinisa Mihajlovic te Bologna, pasi ka shënuar tashmë 4 gola këtë sezon.
Perspektiva për të kaluar në një klub për t’u bërë rezervë mund të duket një hap prapa për një lojtar adoleshent, por të luash në Ligën e Kampionëve dhe të konkurrosh për Scudetton është një hap joshëse./ORAinfo/

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Kryetari i Butelit Kostovski nga Luboteni: Çdo banorë i komunës sonë është i barabartë (FOTO)

Kryetari i komunës së Butelit, Darko Kostovski vazhdon me...

“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të...

Drejtori Halili për vizitë në Jeruzalem, prezantohen arritjet më të fundit teknologjike

Drejtori Festim Halili në vizitë zyrtare në Jeruzalem, ku...

Pse Maqedonia e Veriut e ndryshoi qëndrimin ndaj çështjes së Kosovë- Serbi?

Nëse Maqedonia e Veriut deri para pak vitesh mbante...