LAJMI I FUNDIT/ Bombardohet edhe Lviv

Date:

Lviv, i cili është afër kufirit me Poloninë, ka qenë relativisht i sigurt nga sulmet ruse dhe ka qenë vendndodhja ku ata nga perëndimi i vendit kanë ikur për të shpëtuar.

Sirena për rrezik ka filluar të bjerë në qytetin perëndimor ukrainas, Lviv, pasi u dëgjuan shpërthime, raporton Reuters. Sipas këshillit të qytetit, janë dëgjuar tre shpërthime, ndërsa objektivi ishte një kullë komunikimi.

https://twitter.com/Reuters/status/1507745459477037067/photo/1

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

E keni dëgjuar super bashkëpunimim ” Oda në Gyrbet” nga Besim Zeqiri e Muhamet Gashi?

Ata janë artistë të njohur të folkut shqiptar, me...

Njihuni me Bajrush Berisha që solli në Ramazan “Mirësevjen Dashuri”

Ai është vetëm 22 vjeç por që kur ka...

Grubi: Ftoj edhe VMRO-në të kontribuojë në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të...

Flamur Rudi djali nga Prizreni që mendon për atmosferën e shqiptarëve në Gjermani

Ai është një djalosh bukurosh me origjinë nga Prizreni...