GazetaMax
Lajme

Presidenti amerikan takohet me refugjatët ukrainas në Poloni

Biden takohet me refugjatët ukrainas në Poloni.
Ka qenë një ditë e ngarkuar për Joe Biden, i cili është takuar me ministrat ukrainas dhe qeverinë polake si pjesë e vizitave të tij evropiane këtë javë.
Pasi mbaroi takimet e tij zyrtare, ai u ndal në stadiumin kombëtar të Polonisë për të takuar të zhvendosurit nga lufta në Ukrainë.
Presidenti i SHBA-së Joe Biden u takua gjithashtu edhe me kuzhinierin Jose Andrés dhe vullnetarë në Varshavë nga Europa dhe Shtetet e Bashkuara.

Related posts

Prezantohet Islam Abazi shefi i ri i Prokurorisë për Ndjekje të Krimit të Organizuar: Do të punoj me përkushtim

e-max

Ulet numri i fëmijëve të vaksinuar në vend, gjoba prindërve

e-max

BE-ja, garanci për të drejtat e bullgarëve

e-max