GazetaMax
SPORT

Lamtumirë Inzaghi, Inter gjen trajnerin e ri

Inzaghi bën gati valixhet, Inter ka trajner të ri.
Inzaghi e ka humbur besimin, një ish Neroaxur merr drejtimin e skuadrës!
Inter po kalon një krizë rezultatesh dhe Neroaxurët kanë vetëm 2 fitore në 9 ndeshjet e fundit.
Neroaxurët kanë rënë në pozitën e tretë në Serie A me 6 pikë më pak se Milani në vend të parë dhe Inzaghi e ka humbur besimin e drejtuesve.
Disa javë më parë spekulohej për rinovimin e kontratës, por me krizën e fundit të rezultateve Inzaghi vështirë se do të jetë trajneri i Interit sezonin e ardhshëm.
Calcio Mercato, ka lëshuar një lajm bombastik duke shkruar se tre kandidatë kanë përfunduar në shënjestrën e Interit.
Kandidati kryesorë për ta marrë drejtimin e skuadrës është trajneri aktual i Portos, Sergio Coincencao.
Dy emrat tjerë në listën e Marottas janë Thiago Motta dhe Vincenzo Italiano. Mbetet ta shohim nëse Inzaghi do të bëjë kthesë në lojën e Interit dhe ta fitojë Scudetton.

Related posts

Liridon Fazliu  e dërgon në gjumë serbin Markovic

e-max

Ronaldo flet për Milanin dhe Interin – e zbulon ekipin e preferuar për ta fituar Scudetton

e-max

Gjiganti i madh refuzon Pogban

e-max