Lewandowski- Barcelona, vjen lajmi ‘bombë’

Date:

Lewandowski i hapur për transferim te Barcelona – agjenti i tij shok i mirë me Laporta.
Gjasat që Robert Lewandowski të transferohet te Barcelona janë të mëdha.
Ylli i Bayern Munich, Lewandowski është në muajt e fundit të kontratës së tij me Bayern dhe ai nuk ka marrë akoma ndonjë propozim për rinovim kontrate.
Polaku ka marrë vëmendjen e Barcelonës, e cila në merkaton e janarit dëshiron të bëjë një transferim të madh. Mo Salah, Erling Haaland e Robert Lewandowski janë emrat.
Sipas raportimeve të ‘Sport’, Lewa konsideron se epoka e tij në Bundesliga ka përfunduar, përcjell lajmi.
Ai është gati të largohet nga Bayern, kurse Barcelonën e bën favorite fakti se agjenti i Lewas, Pini Zahivi është mik i afërt i Joan Laporta, presidentit të Barcelonës.
Mbetet të shihet nëse do të ketë propozim formal të Barcelonës për Lewandowski.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Toyota po përgatit një veturë më të madhe elektrike

Toyota ka planifikuar të shtojë linjën e automjeteve elektrike...

Suedia synon të bëhet vendi i parë në Evropë “pa duhanpirje”

Suedia, e cila ka shkallën më të ulët të...

Tahiri: Kurti po eksperimenton me vendin, e ka harruar interesin qytetar për dialogun

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Besnik Tahiri të...