GazetaMax
Lajme

LSDM: I mbrojmë qytetarët nga çmimet e larta

Në lidhje me masën me të cilën hiqet TVSh-ja për produktet bazë ushqimore, janë deklaruar nga Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë.

Nga atje thonë se me masat e Qeverisë së udhëhequr nga ata, mbrohen qytetarët nga rritja shok e çmimeve.

Premtojnë se do të vazhdojnë me realizimin e masave dhe politikave që e mbrojnë standardin e qytetarëve.

“Çmimet e produkteve ushqimore bazë mbeten stabile. Me masa në kohë i mbrojmë qytetarë nga çmimet shok të ushqimeve bazike. LSDM vazhdon me realizimin e masave dhe politikave që e mbrojnë standardin e qytetarëve dhe sigurojnë stabilitet ekonomik”, qëndron në kumtesën e LSDM-së.

Related posts

Erdogani cakton datën e zgjedhjeve më 14 maj teksa kërkon të zgjasë sundimin

e-max

Kovaçevski për “To Vima”: Negociatat për anëtarësim me BE duhet të fillojnë menjëherë

e-max

Dalja e lumit Vardar nga shtrati në Zelenikovë, QMK kërkoi ulje të rrjedhës në Kozjak dhe Matkë

e-max

Leave a Comment