Mësohet kundërshtari i funditi i grupit për Kosovën në Ligën e Kombeve

Kosova mëson kundërshtarin e fundit të grupit në Ligën e Kombeve – Qipro mposht Estoninë.
Qipro do të jetë kundërshtarja e fundit e Kosovës, në kuadër të Ligës së Kombeve.
Kosova ishte tërhequr në të njëjtin grup me Greqinë dhe Irlandën Veriore, në kuadër të Ligës së Kombeve.
Dardanët ishin në pritje të kundërshtarit të fundit, që përcaktohej nga ndeshja Qipro – Estoni, që u mbyll me rezultatin 2:0, shkruan lajmi.net.
Tzionis dhe Sotriou shënuan golat e fitores për Qipron.
Ndeshjet e Ligës së Kombeve nisin në qershor.

Të fundit në përqindje