Mickoski: Masat e qeverisë të pa mjaftueshme dhe të vonuara

Date:

Masat e qeverisë nuk janë të mjaftueshme dhe janë të vonuar, vlerëson kreu i VMRO-DPMNE-së Hristian Mickovski. Sipas tij këto masa nuk do ta përmirësojnë në mënyrë dramatike gjendjen e krizës ekonomike. Mickovski tha se opozita ka propozuar miratimin e masave shum më herët, ndërsa qeveria i modifikoi ato dhe i propozoi për miratim me vonesë.

“VMRO-DPMNE që para disa jave i propozoi masat esenciale por qeveria nnuk arriti të tejkalojë vetveten dhe vetpëlqyeshmërinë e sajë që ti pranojë dhe ja tani të modifikuara i dorëzuan deri te kivendi. i përkrahëm edhe pse janë të vonuara edhe pse e kanë ditur që para katër muaj e gjysëm se do të vijë deri te kjo. Parashtrohet pyetja pse nuk janë përgaditur dhe pse nuk reaguan në kohë.”, tha Hristian Mickovski, kryetra i VMRO-DPMNE-së.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Brend i ri i grimit nga artisti shqiptar Ernesti

Ai është një nga artistët e grimit, ndër më...

Albiona Tasholli një asambleiste shembull, e guximshme dhe aktive

Albiona Tasholli,një asambleiste shembull në Komunën e Lipjanit,nga radhët...

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...