Milan-Bologna, Pioli merr vendim të papritur

AC Milan, do të përballet nesër në mbrëmje me Bologna-n në kuadër të xhiros së 31-të të Serie A dhe do të jetë një ndeshje shumë e rëndësishme për ta.
Stefano Pioli ka vendosur pak a shumë 11-shen pasi ka mbetur vetëm një betejë, pohon një raport, përcjell ORAinfo.
Napoli fitoi më herët sot dhe kjo do të thotë se kuqezinjtë duhet të fitojnë gjithashtu. Partenopei aktualisht janë përpara diferencës së golave dhe humbja e vendit të parë tani, mes gjithë entuziazmit, do të ishte një goditje e madhe.

Sipas MilanNews, Pioli duhet të luajë nesër me 11-tën e pritur, por roli nr.10 nuk është vendosur ende. Franck Kessie ka luajtur mirë kohët e fundit, por Brahim Diaz është i etur për të treguar cilësitë e tij dhe gjithashtu ka “pushuar” gjatë pushimit ndërkombëtar.
Sipas raportit, spanjolli aktualisht është pak përpara dhe mbetet të shihet se çfarë vendimi do të marrë Pioli. Duket se Ante Rebic nuk do të fillojë pavarësisht raporteve të djeshme, i vendosur sërish në stol.Formacioni i mundshëm i Milan (4-2-3-1): Maignan; Kalabria, Kalulu, Tomori, Theo Hernandez; Bennacer, Tonali; Messias, Diaz, Leao; Giroud. /ORAinfo/

Të fundit në përqindje