GazetaMax
Sport

Milan dhe Inter në garë të ashpër për Dybalan

AC Milan dhe Inter kanë pasur të dy bisedime eksploruese me rrethin e Paulo Dybala pasi sulmuesi do të largohet nga Juventusi, sipas një gazetari.
Sipas asaj që Marco Barzaghi i SportMediaset ka thënë për Calciomercato, ka pasur disa ‘kontakte eksploruese’ me shoqëruesit e lojtarit nga drejtori i Interit, Beppe Marotta, një njeri që e njeh mirë argjentinasin, përcjell ORAinfo.

Megjithatë, ai shton se Milani “bëri gjithashtu një hetim për Dybalan” pasi kuqezinjtë po kërkojnë të gjejnë një mënyrë për të shtuar cilësi në opsionet e tyre sulmuese pa thyer bankën.
Dybala ka qenë një gjemb në këmbë për të dy skuadrat milaneze gjatë kohës së tij në Serie A, pasi ka shënuar 113 gola dhe 48 asistime për bardhezinjtë në 283 ndeshje në të gjitha garat./ORAinfo/

Related posts

Origi afër nënshkrimit me Milanin, zbulohet paga

Gazetamax.mk

Thiago Motta arrin marrëveshje me Bolognan për postin e trajnerit

Gazetamax.mk

COPE: Felix dëshiron që të largohet nga Atletico Madrid pas Kupës së Botës

Gazetamax.mk