Milan me super transfer nga Chelsea

Date:

Milan po shqyrton mundësinë për transferimin e Jorginho gjatë verës.
Milan nuk po ndalet së menduari për merkaton e verës.
Një nga emrat e radhës që po lidhet me skuadrën e Milan është ylli i Chelsea, Jorginho.
E ardhmja e Jorginho te Chelsea nuk është e sigurt, dhe fjalët e agjentit të tij se ai dëshiron të kthehet në Itali kanë bërë që Milan të shtojë interesimin.

‘Calciomercato’ insiston se ‘Rossoneri’ do të nisin një ofertë drejt lojtarit, gjatë merkatos së verës, përcjell lajmi.
Lojtari ka një kontratë të vlefshme deri në vitin 2023 me Chelsea, dhe ‘Blutë’ mund ta largojnë atë në të ardhmen e afërt.
Milan e sheh lojtarin si zëvendësues të denjë për Franck Kessie, i cili do të largohet drejt Barcelonës.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Kryetari i Butelit Kostovski nga Luboteni: Çdo banorë i komunës sonë është i barabartë (FOTO)

Kryetari i komunës së Butelit, Darko Kostovski vazhdon me...

“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të...

Drejtori Halili për vizitë në Jeruzalem, prezantohen arritjet më të fundit teknologjike

Drejtori Festim Halili në vizitë zyrtare në Jeruzalem, ku...

Pse Maqedonia e Veriut e ndryshoi qëndrimin ndaj çështjes së Kosovë- Serbi?

Nëse Maqedonia e Veriut deri para pak vitesh mbante...