Milan merr vendim për të ardhmen e Bakayokos

Tiemoue Bakayoko, tani po kalon tre muaj pa një paraqitje për AC Milan dhe ka pikëpyetje të mëdha për të ardhmen e tij, pretendon një raport.
Calciomercato, raporton se si ndeshja e fundit e Bakayokos me Milanin u rikthye më 17 janar në humbjen 2-1 kundër Spezias në San Siro dhe që nga ajo ditë Stefano Pioli nuk e ka përdorur as edhe një herë.Mesfushori po mundohet të bindë dhe nuk përjashtohet që në muajt në vijim të flitet për formulën e marrëveshjes me Chelsean.

Në raport përmendet se ekziston mundësia që diskutimet për ndërprerjen e marrëveshjes të zhvillohen më shpejt se sa pritej. Bakayoko u rikthye në Milan verën e kaluar në një huazim dy-vjeçar me një opsion për të blerë për 15 milionë euro që bëhet një detyrim në kushte të caktuara: 15 paraqitje nga të paktën 45 minuta në 2022-23.
Ndeshjet e pakta që ai ka luajtur këtë sezon deri më tani nuk do të llogariteshin në kushtet e marrëveshjes, por sigurisht që tregojnë se opsioni më i mundshëm është përfundimi i huazimit të tij në fund të sezonit.
Pioli e ka bërë të qartë se Tonali, Bennacer dhe Kessie janë tre lojtarët që dëshiron t’i besojë për dopivotin dhe nëse janë të shëndetshëm atëherë Bakayoko dhe Krunic nuk do të luajnë./ORAinfo/

Të fundit në përqindje