GazetaMax
Sport

Milan planifikon të blejë sulmuesin që po bën “namin”

AC Milan, dëshiron një sulmues të Club Brugge për të forcuar sulmin përpara sezonit 2022-23, por nuk është Noa Lang.
La Gazzetta dello Sport raportoi javën e kaluar se Lang është një objektiv për kuqezinjtë dhe plani është që të bien dakord për kushtet personale me holandezin 22-vjeçar përpara se të bindin Brugge që ta lërë të shkojë për rreth 20 milionë euro në vend të asaj aktuale, 25 milion € çmimi i kërkuar,përcjell ORAinfo.
Megjithatë, Calciomercato pretendon se shoku i tij i skuadrës Charles De Ketelaere është më shumë një objektiv për Milanin sesa Lang për momentin, pasi ata janë shumë të vëmendshëm ndaj rritjes së talenteve të klubit belg.De Ketelaere ka shënuar 17 gola dhe 9 asistime në 41 ndeshje në të gjitha garat deri më tani këtë sezon.

Paolo Maldini dhe Ricky Massara besojnë se mesfushori sulmues 21-vjeçar, me fizikun dhe talentin e tij, do të përfaqësonte një alternativë me karakteristika të ndryshme nga lojtarët aktualisht në skuadër. /ORAinfo/

Related posts

Shitja e Milanit, zbulohet se çfarë do të ndodh me Gazidis

Gazetamax.mk

Grealish: Isha më i lirë tek Aston Villa

Gazetamax.mk

Lojtarin qe po e kërkonte Milan, po transferohet të Napoli

Gazetamax.mk