Milan synon transferimin e dyshes nga Serie A

Date:

Drejtuesit e AC Milan nuk janë të interesuar vetëm pas transferimit të Divock Origi nga Liverpool.
Sipas La Gazzetta dello Sport Divock Origi “nuk është objektivi i vetëm i Milanit për sulmin”, pasi kuq e zinjtë janë gjithashtu të interesuar për Gianluca Scamacca të Sassuolos.

Së shpejti është planifikuar një takim mes Milanit dhe Sassuolo-s dhe Maldini dhe Massara duan të flasin për dy emra, ku njëri është Scamacca i cili po tërheq interesin edhe të rivalëve të qytetit, Interit, përcjell ORAinfo.
Emri tjetër është ai i Domenico Berardit, pasi Milani është në kërkim të një lojtari në të djathtë që mund të bëjë diferencën.

27-vjeçari është kthyer në modë për kuqezinjtë që e donin atë verën e kaluar dhe i ofruan 15 milionë euro, ndërsa Neroverdi e vlerësoi atë në 30 milionë euro.
“A është Milan i gatshëm të rrisë ofertën e tyre? Dhe Sassuolo janë të gatshëm të bëjnë një zbritje? Por kujdes edhe nga klubet e tjera italiane dhe të huaja që e ndjekin Berardin”, raportoi gazeta. /ORAinfo/

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Toyota po përgatit një veturë më të madhe elektrike

Toyota ka planifikuar të shtojë linjën e automjeteve elektrike...

Suedia synon të bëhet vendi i parë në Evropë “pa duhanpirje”

Suedia, e cila ka shkallën më të ulët të...

Tahiri: Kurti po eksperimenton me vendin, e ka harruar interesin qytetar për dialogun

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Besnik Tahiri të...