Mehaj në takim me përfaqësuesin e Kosovës për Marrëdhënie me NATO-n, kjo ishte arsyeja

Date:

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka zhvilluar një takim me Përfaqësuesin e Republikës së Kosovës për Marrëdhënie me NATO-n, Astrit Zemaj.
Mehaj përmes një shkrimi në “Facebook” u shpreh se janë duke vazhduar angazhimet për anëtarësim të vendit tonë në NATO.
Postimi i tij i plotë:
Vazhdojmë angazhimet për anëtarësim të vendit tonë në NATO.
Sot prita në takim Përfaqësuesin e Republikës së Kosovës për Marrëdhënie me NATO-n, Astrit Zemaj, me të cilin diskutuam për angazhimet tona institucionale për procesin e anëtarësimit të vendit tonë në NATO.
Ishte qëndrim i përbashkët që këtij procesi t’i qasemi me strategji të mirëfilltë shtetërore dhe të koordinuar me miqtë tanë ndërkombëtar.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

E keni dëgjuar super bashkëpunimim ” Oda në Gyrbet” nga Besim Zeqiri e Muhamet Gashi?

Ata janë artistë të njohur të folkut shqiptar, me...

Njihuni me Bajrush Berisha që solli në Ramazan “Mirësevjen Dashuri”

Ai është vetëm 22 vjeç por që kur ka...

Grubi: Ftoj edhe VMRO-në të kontribuojë në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të...

Flamur Rudi djali nga Prizreni që mendon për atmosferën e shqiptarëve në Gjermani

Ai është një djalosh bukurosh me origjinë nga Prizreni...