GazetaMax
SPORT

Milani e ka gjetur zëvendësuesin e ri të Theo Hernandez

AC Milan është në treg për një mbrojtës të ri të majtë për t’u bërë zëvendës i Theo Hernandez dhe besimi është se Aaron Hickey i Bolonjës mund të jetë një profil ideal.
La Gazzetta dello Sport raporton se si Hickey është në pamjet e Milanit si një alternativë ndaj Theo për krahun e majtë, ku Fode Ballo-Toure deri më tani nuk ka arritur të bindë drejtuesit kuq e zi, përcjell ORAinfo.
Milani ka nevojë për një mbështetje cilësore për shkak se sa i rëndësishëm është ai rol në sistemin e Stefano Piolit dhe vendimi për të zëvendësuar Diego Laxalt me Ballo-Touré deri më tani ka dështuar.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Paraqitja e tij e fundit për kuqezinjtë ishte më 19 dhjetor kundër Napolit, dhe ndërsa ai mund ta ngushëllojë veten për kthimin në Milanello si kampion afrikan me Senegalin, ai mund të shitet në verë, pavarësisht se kishte një marrëveshje deri në vitin 2025.
Tani u shfaq emri i Hickey, një profil interesant që ka kohë që është në fletoren e kuqezinjve.
Ai është një reprezentues skocez dhe në moshën 19-vjeçare është bërë titullar për Bologna, pasi ka shënuar tashmë 4 gola këtë sezon.

Mbetet të shihet se si do të ecin bisedimet mes drejtuesive të Milanit dhe Bolognas për Hickey. /ORAinfo/

300x250

Related posts

Mourinho: Më vinte turp për lojtarët e mi në pjesën e parë kundër Juventusit

e-max

Lautaro Martinez aksidentohet me Lamborghinin e tij

e-max

Si e shndërroi Rakiq protestën në tubim për shefin në Beograd? “I besojmë vetëm Vuçiqit”

e-max