GazetaMax
BALLINA

Ministri Çupi vizitoi Qendrën e Komunitetit Dibran në shtetin e Nju Xhersit

Llogaritet se komuniteti dibran është dhjetëra mijëra në SHBA dhe kjo dëshmohet edhe me numrin e madh të qendrave kulturore dhe fetare në diasporën amerikane, andaj këtu theksojmë Dibra Community Center, organizatë e lokalizuar në Nju Xhersi por ka shtrirje akoma më të gjërë që operon si xhami për qëllime religjioze, humanitare, kulturore dhe arsimore.
Në shoqërimin e drejtorit për investime të huaja z. Emini, ministri u prit nga imami i njohur nga Dibra Mr. Omer Kadri, bordi udhëheqës dhe disa nga antarët e organizatës.
300x250

Related posts

7 Maji – Dita e policisë, Nuhiu: Rikujtojmë 10 të arriturat si vlera për shqiptarët në rradhët e MPB-së

e-max

Hoxhaj: Osmani është përfaqësues dinjitoz i shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut

e-max

​Ndërron jetë mikja e madhe e shqiptarëve Madeleine Albright

e-max