Ronaldo është i bindur për të ardhmen e tij te Man Utd

Date:

Cristiano Ronaldo është i përkushtuar te Manchester United dhe pritet të luajë edhe në sezonin e ardhshëm. Shpresat e sulmuesit portugez për të fituar Ligën e Kampionëve për herë të gjashtë përfunduan këtë javë kur Unitedi u eliminua në 1/8-tën nga Atletico Madridi. Djajtë e Kuq tani përballen me një luftë të madhe për të përfunduar në top katërshen e Premier League dhe mundësinë nuk janë edhe aq të mëdha, pasi Arsenali shihet favorit.

Megjithatë, sipas The Sunday World, pavarësisht problemeve të skuadrës dhe pasigurisë për identitetin e trajnerit të ardhshëm dhe të ardhmen e një mori lojtarësh, kuptohet se Ronaldo i ka vendosur synimet për të qëndruar me Unitedin sezonin e ardhshëm. Ronaldo ua kishte shprehur drejtuesve të Unitedit vendosmërinë e tij të qartë për të fituar përsëri Ligën e Kampionëve kur ai zgjodhi të ribashkohej me klubin me një kontratë dyvjeçare verën e kaluar, e cila përfshinte opsionin për 12 muaj tjerë.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Toyota po përgatit një veturë më të madhe elektrike

Toyota ka planifikuar të shtojë linjën e automjeteve elektrike...

Suedia synon të bëhet vendi i parë në Evropë “pa duhanpirje”

Suedia, e cila ka shkallën më të ulët të...

Tahiri: Kurti po eksperimenton me vendin, e ka harruar interesin qytetar për dialogun

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Besnik Tahiri të...