NASA publikon pamje, si duket Maqedonia nga stacioni hapësinor ndërkombëtar?

Shkup, 14 qershor – Pamje të shkëlqyeshme të Maqedonisë mëngjesin e sotëm u publikuan nga ana e NASA-s. Në video shihet rajoni i Prespës, liqeni i Ohrit dhe ai i Prespës, transmeton Zhurnal.

Stacioni Hapësinor Ndërkombëtar i NASA-s është 420km mbi planetin tonë.

Nevojiten reth 90 minuta për stacionin hapësinor ndërkombëtar të kryejë një orbitë rreth Tokës.

Gjatë periudhës gjatë natës, mund të shihni dritë nga vetëtimat./Zhurnal.mk

Të fundit në përqindje