Ndërtimi i Korridorit 8 dhe 10-D/ Rexhepi: Po lidhemi me autostradë deri në Qafë Thanë

Date:

Zëvendësministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bekim Rexhepi ka uruar të gjithë qyetëtarët për miratimin e projektit për ndërtimin e Korridorit 8 dhe 10-D nga Qeveria e Maqedonisë.

Rexhepi në rrjetin social ka dhënë dhe disa sqarime lidhur me investimin më të ri.

Statusi i plotë:

Qeveria miratoi kontratën për ndërtimin e korridoreve 8 dhe 10-D, me propozimin e Komisionit për Negociatat për ndërtimin e korridoreve 8 dhe 10-D. Korridori 8 është i gjatë 68 kilometra, autostradë me gjashtë korsi, nga Tetova në Gostivar, Kërçovë, përmes Strugës në Kfasan, ndërsa korridori 10-D nga Prilepi në Manastir është 40 kilometra dhe do të ketë gjashtë korsi.
Urime…..

https://www.facebook.com/Zv.Minist/posts/673307508077467

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Ringjallja e VMRO-së dhe bashkimi i dy “kryeneqëve”!

Nga Destan JONUZI Ali Ahmeti ende mbanë primatin e të...

Artis Kastrati shqiptari mjaft i respektuar në Festivalin e Cannës mes yjeve

Zemra na bëhet mal kur shohim se si personazhë...

Një Kolanë veprash më shumë se shkencë

Tetë vëllimet e profesor Ismail Ahmedit tashmë kanë zënë vend në...

Ju prezantojmë Celi Uka, një yll në ngjitje i muzikës

Ai jeton dhe vepron në Zvicër, por mësojmë se...