GazetaMax
SPORT

Ndryshim i madh në Premier Ligë

Premierliga ndryshon rregullat, lejohen 5 zëvendësime.
Premierliga angleze ka vendosur të lejojë të bëhen pesë zëvendësime në ndeshje nga tre sa ka qenë deri tani.
Ky vendim u bë i ditur sot, teksa do të aplikohet nga edicioni i ardhshëm, shkruan Gazeta Express.
Të gjitha klubet ranë dakord për këtë ndryshim të rregullit, i cili aplikohet në disa liga.
“Klubet do të lejohen të bëjnë pesë zëvendësime, në tri ndërprerje, me një mundësi shtesë në fillim të pjesës së dytë”, thuhej ndër tjera në njoftimin e Premierligës.
Në total, ekipet mund të kenë në bankën rezervë deri në nëntë futbollistë.

Related posts

Boehly turpërohet në lidhje me De Bruynen e Salah

e-max

Zbulohet plani i Barcelonës për transferimin e tij

e-max

Lionel Messi dhuron miliona euro për Turqinë dhe Sirinë

e-max

Leave a Comment