Nesër nis raundi i ri i bisedimeve mes rusëve dhe ukrainasve

Date:

Bisedime mes rusëve dhe ukrainasve do të ketë sërish.
Ukrainasit dhe rusët do të ulen sërish në tryezë. Raundi tjetër i bisedimeve ballë për ballë midis
Ukrainës dhe Rusisë do të zhvillohet në Turqi. Bisedimet nisin nga nesër dhe janë parashikuar të zgjasin deri të mërkurën, tha në mediat sociale negociatori ukrainas David Arakhamia.
Ukraina i përshkroi bisedimet e mëparshme me Rusinë, të nisura pasi Rusia pushtoi vendin muajin e kaluar, si “shumë të vështira”.
Sakaq, bisedimet në tryezë u ndërprenë disa ditë për të nisur sërish ditën e nesërme. Gjatë kësaj periudhe janë zhvilluar edhe bisedime online, por pa asnjë rezultat.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...

Shpenzim Beadini: Aktivitetet e fshehta ekonomike përbëjnë një fakt në jetën tonë të përditshme

Vlerësimin për aktivitetet e ekonomisë së fshehtë i konsideroj...