GazetaMax
BALLINA

Ziadin Sela u rizgjodh kryetar i ASH-së, jo të gjithë nga partia e mirëpritën këtë vendim

Ziadin Sela u rizgjodh kryetar i partisë Aleanca për Shqiptarët (ASh) sot në Kongresin e Dytë të partisë, por ky vendim nuk u prit mirë nga të gjithë anëtarët brenda partisë.

Me 651 vota për Ziadin Sela u rizgjodh kryetar të Aleancës për Shqiptarët. Sela në garën për në krye të partisë nuk kishte asnjë kundër-kanditat/e.

Në këtë kongres, partia votoi edhe kuvendin qendror, statutin e partisë si  dhe platformën.

Related posts

INFORMALE/ Osmani: Secili politikan nën uniformën e politikanit duhet ta ketë edhe një uniformë të profesionistit (VIDEO)

e-max

Bekteshi qetëson konsumatorët: Nuk ka problem në furnizimin me vaj ushqimor

e-max

Myftiu i shkupit Ismaili dakordohet të bashkëpunojë me drejtorin Maksuti të Institutit të Mjekësisë së Punës në Çair

e-max