Nistelrooy po e merr drejtimin e ekipit tw madh evropian

Date:

Skuadra holandeze PSV Einthoven është duke kërkuar një trajner të ri dhe këtë post mund ta marr një ish-futbollist shumë i njohur.
Ruud van Nistelrooy është kandidati i preferuar i PSV-së për të marrë postin e trajnerit për sezonin e ardhshëm, sipas “Eindhovens Dagblad”.

Trajneri aktual Roger Schmidt pritet të largohet në fund të sezonit dhe skuadra e Eindhoven dëshiron që ish-sulmuesi i Manchester United të largohet nga ekipi i të rinjve për të marrë kontrollin e ekipit të të rriturve.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Kryetari i Butelit Kostovski nga Luboteni: Çdo banorë i komunës sonë është i barabartë (FOTO)

Kryetari i komunës së Butelit, Darko Kostovski vazhdon me...

“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të...

Drejtori Halili për vizitë në Jeruzalem, prezantohen arritjet më të fundit teknologjike

Drejtori Festim Halili në vizitë zyrtare në Jeruzalem, ku...

Pse Maqedonia e Veriut e ndryshoi qëndrimin ndaj çështjes së Kosovë- Serbi?

Nëse Maqedonia e Veriut deri para pak vitesh mbante...