GazetaMax
LIFESTYLE

Njihuni me Valmir, një artist i ri shqiptar

Ai njihet në muzikë me emrin e tij Valmir ndërsa mbiemri është Mustafa dhe menjëherë e kuptuat se bëhet fjalë për një talent shqiptar. Djaloshi që ka lindur dhe rritur në Itali por jeton tash 3 vjet në Zvicër që i vogël merren me muzië pa ndaluar duke u rritur me këngët e 50 Cent edhe yje të tjerë të huaja. Djaloshi shqiptar i cili me origjinë është nga Tetova kujdeset vetë për këngêt e tij e deri tash ka publikuar 12 këngë ku me e reja është “Blitza”. Ai dëgjon edhe muzikë shqiptare por ka bashkëpuniar edhe me artistë italianë. Nëse shënoni emrin e Valmir në platformat digitale si Spotify Music, Amazon Music mund të shkarkoni e dëgjoni muzikën e tij e të kuptoni se një yll tjetër shqiptar po vjen në ngjitje, ndërsa vetë ai veçon këngëtarët si: Yll Limai, Kida, Noizy, Dhudata Dora, Azet që një ditë do të donte të kishte dhe bashkëpunim me ta. Por Valmir ka qenë i reklamuar nga Spotify dhe në gjigandin Times Square në New York.

Related posts

Uragani Arta Bajrami vazhdon të godasë me balada, vjen me “Mëshirë s’dua”

e-max

Kanceri i pankreasit vështirë zbulohet, mjekët tregojnë simptomat e para për të cilat u ankuan pacientët

e-max

Bleonah merr urimin më të bukur nga babai

e-max