Origi afër nënshkrimit me Milanin, zbulohet paga

Date:

Divock Origi, duket se është vetëm një hap larg AC Milan dhe bisedimet për kontratën janë në një fazë të avancuar.
Ka ardhur edhe konfirmimi i mëtejshëm për pagën që ai pritet të ketë në klub, përcjell ORAinfo.
Milani është në kërkim të një sulmuesi përpara sezonit të ardhshëm dhe pavarësisht lidhjeve të rënda të Origi, Gazzetta Dello Sport raportoi se Gianluca Scamacca gjithashtu është një opsion. Sido që të jetë, belgu po afrohet më shumë me klubin.

Sipas Niccolo Ceccarini në artikullin e tij të fundit për TMW, kuqezinjtë kanë përshpejtuar bisedimet me Origin dhe marrëveshja është mbyllur. Negociatat janë në fazën përfundimtare dhe paga duhet të jetë 4 milionë euro në vit.
Mbetet për t’u parë nëse Paolo Maldini dhe Ricky Massara gjithashtu synojnë të nënshkruajnë Scamacca-n apo vetëm njërin prej tyre. Për listën e skuadrës së UEFA-s, Scamacca do të ishte një opsion më i mirë, por ai do të ishte gjithashtu më i shtrenjtë (tarifa e transferimit prej të paktën 30 milion €). /ORAinfo/

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Kryetari i Butelit Kostovski nga Luboteni: Çdo banorë i komunës sonë është i barabartë (FOTO)

Kryetari i komunës së Butelit, Darko Kostovski vazhdon me...

“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të...

Drejtori Halili për vizitë në Jeruzalem, prezantohen arritjet më të fundit teknologjike

Drejtori Festim Halili në vizitë zyrtare në Jeruzalem, ku...

Pse Maqedonia e Veriut e ndryshoi qëndrimin ndaj çështjes së Kosovë- Serbi?

Nëse Maqedonia e Veriut deri para pak vitesh mbante...