GazetaMax
BALLINA

Osmani: Histeri e paparë për avancimin e shqiptarëve në diplomaci

Kryediplomati Bujar Osmani ka reaguar kundër zërave antishqiptare, të cilët vjellin vrerë ndaj avancimeve dhe ambasadorëve shqiptarë në diplomaci.

“Histeri e paparë kundër çdo shqiptari që punësohet ose emrohet në pozitë, pa i njohur njerëzit fare. Vetëm ua lexojnë emrat se janë shqiptarë dhe fillojnë vjellin vrer. Kjo fushatë po merr përmasa shqetësuese. Ka ardhur koha me u thënë MJAFT!”, ka shkruar i pari i Diplomacisë Osmani, pas reagimit të Sindikatës diplomatike se ministri Osmani ka emëruar përfaqësues diplomatik shqiptarë pa kritere.

Related posts

Sot dalin në ankand aksionet e konfiskuara të Mijallkovit

e-max

BDI: VMRO dhe ASH mbrojnë krimin dhe dhunojnë Kuvendin

e-max

Prezantohet Raporti vjetor i të Punësuarve në Sektorin publik, ministri Haliti: Po riorganizojmë administratën

e-max