GazetaMax
Sport

Po largohet nga Arsenali, ja ku po transferohet Lacazette

Alexandre Lacazette, ka pranuar se është në bisedime me klube të shumta ndërsa ai hyn në javët e fundit të kontratës së tij me Arsenalin dhe përgatitet të largohet nga klubi në një transferim të lirë.
E ardhmja e sulmuesit ka qenë e pasigurt prej disa kohësh dhe ai është lidhur rregullisht me një largim vitet e fundit, përcjell ORAinfo.

Pas një pjese mbresëlënëse të mesit të sezonit, ku ai u bë diçka si një forcë krijuese, forma e Lacazette është zbehur disi. Me rënien e kontratës së tij, 90min zbuloi në shkurt se Arsenali nuk kishte në plan t’i ofronte një marrëveshje të re, pavarësisht se përfaqësuesit e tij po diskutonin me klubin.
Një rikthim në Lyon të cilin ai u largua për Gunners në 2017 duket një mundësi e veçantë dhe lojtari zbuloi se ka qenë në kontakt me klubin francez, si dhe “shumë” të tjerë.
“Jam në diskutime me shumë klube. Jam i hapur”, tha ai për Canal+./ORAinfo/

Related posts

Andi Ismaili, futbollisti 13 vjeçar nga Shkupi që po shkëlqen në fushën e gjelbër

e-max

U tha se Mbappe mund t’i bashkohet Barcelonës, mediat spanjolle tregojnë çka po ndodh tani!

e-max

Bayern Munchen merr vendin për Gnabryin

e-max

Leave a Comment