Pogba dhe Mbappe nga sezoni ia ardhshëm mund të luajnë se bashku

Date:

Pogba i hapur për të luajtur me Mbappen sezonin e ardhshëm.
Mesfushori i Manchester Unitedit, Paul Pogba ka mirëpritur idenë për të luajur së bashku me bashkëlojtarin e tij te Franca, Kylian Mbappe, sezonin e ardhshëm.
Superyllit francez i skadon kontrata me Unitedin gjatë verës dhe është i lirë të zgjedhë ekipin e tij të ri në çdo fazë.
Tani në detyrën ndërkombëtare me Francën, Pogba foli për të ardhmen e tij dhe lidhjet me Real Madridin, ku Mbappe gjithashtu ka të ngjarë të lëvizë si lojtar i lirë këtë verë.
Pogba ka folur edhe në lidhje me lojën e mundshme me Mbappen në nivel klubi, duke e lënë të hapur mundësinë.
“Pse jo? Është gjithmonë mirë të luash me shokët e skuadrës si për kombëtaren e Francës ashtu edhe për klubin tënd”, ka thënë Pogba për Le Figaro.
Megjithatë, ende nuk dihet asgjë në lidhje më të ardhmen e dy yjeve francezë dhe afati kalimtar i verës pritet të sqaroj gjithçka.
Pogba ka qenë gjithashtu i lidhur edhe me Juventusin dhe Paris Saint-Germain vitet e fundit.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Kryetari i Butelit Kostovski nga Luboteni: Çdo banorë i komunës sonë është i barabartë (FOTO)

Kryetari i komunës së Butelit, Darko Kostovski vazhdon me...

“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të...

Drejtori Halili për vizitë në Jeruzalem, prezantohen arritjet më të fundit teknologjike

Drejtori Festim Halili në vizitë zyrtare në Jeruzalem, ku...

Pse Maqedonia e Veriut e ndryshoi qëndrimin ndaj çështjes së Kosovë- Serbi?

Nëse Maqedonia e Veriut deri para pak vitesh mbante...