Pogba – Manchester United, merret vendimi befasues

Pogba pritet të largohet nga Man Utd si lojtar i lirë.
Paul Pogba pritet të largohet nga Manchester United si lojtar i lirë në fund të sezonit.
Futbollistit i përfundon kontrata në verën e këtij viti dhe me shumë gjasë nuk do t’i rinovohet kontrata.
Se Pogba po e mendon largimin e thotë edhe Fabrizio Romano i cili, përmes Tëitter, njofton për dëshirën e lojtarit që të largohet.
Pogba u transferua te “Djajtë e Kuqë” në vitin 2016 për shumë e 105 milionë eurove, transmeton lajmi.
Futbollisti kohëve të fundit ishte shumë i pakënaqur në “Old Trafford”.
Të interesuara për të janë: Real Madridi, PSG dhe Juventusi.

Të fundit në përqindje