GazetaMax
LAJME

Gjenden mbetje mortore në Prizren, dyshohen se janë nga lufta e fundit

Policia ka njoftuar ditën e djeshme se në rrugën “Shefqet Berisha” në Prizren janë gjetur mbetje mortore. Sipas policisë, disa punëtorë kanë hasur në mbetje mortore të një kufome e cila ishte e mbështjellë me rroba si dhe një batanije. Policia dyshon se mbetjet mortore mund ti përkasin periudhës së luftës së fundit në Kosovë. Mbetjet janë dërguar në njësinë e krimeve të luftës.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Rr. Shefqet Berisha, Prizren, 19.03.2021 – 09:45. Punëtorët e Eko Regjionit, gjatë gërmimit për të hapur një varr në varrezat myslimane në qytetin e Prizrenit, kanë hasur në mbetje mortore të një kufome e cila ishte e mbështjellë me rroba si dhe një batanije. Dyshohet se mbetjet mortore i takojnë periudhës së luftës së fundit në Kosovë. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë përkatëse policore si dhe për rastin është njoftuar prokurori i shtetit. Tërheqja e mbetjeve mortore është bërë nga njësia e krimeve te luftës.

300x250

Related posts

Përfundon sezoni i gjuetisë në parkun kombëtar Mali Sharr, nuk ka përhapje të murtajës afrikane te derrat

e-max

Shesin pikturat për t’i ndihmuar maturantët skamnorë për të vazhduar shkollimin

e-max

Dy fshatra me 4 banorë, Cërska e Madhe dhe e Vogël drejt shuarjes

e-max