Portugalia mposht Turqinë për të kaluar në finale të play-offit

Date:

Portugalia ka arritur të mposht Turqinë me rezultat 3-1 në ndeshje gjysmëfinale të play-offit.
Ndeshja nisi mirë për Portugalinë që kaluan në epërsi në minutën e 15-të të ndeshjes.
Otavion shënoi nga afër pas një topi të kthyer nga portieri për 1-0.
Para se të mbyllej pjesa e parë në skenë doli Diogo Jota që shënoi me kokë për 2-0.
Turqia hapi ndeshjen në pjesën e dytë, kur shënuan në minutën e 65-të.
Ishte Burak Yilmaz ai që gjeti rrjetën për 2-1.
I njëjti lojtar ka mundur të barazojë rezultatin në minutën e 83-të, por gjuajti jashtë nga pika e bardhë.
Mende shënoi krejt në fund për 3-1.
Deri në fund nuk kishte më gola dhe Portugalia shkoi në finale për të pritur fituesin e ndeshjes, Italia – Maqedoni e Veriut.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës...

Banorët e Rekës të zemëruar: Prerje masive e drunjëve, asnjë investim

Përkundër faktit se në Parqet Nacionale me ligj është...

Klinika Universitare Reumatologjike pjesëmarrëse në Kongresin Reumatologjik EULAR 2023 në Milano

Klinika Universitare Reumatologjike me stafin e saj merr pjesë...