GazetaMax
Lajme

Publikohet raporti i fundit 24 orës me COVID-19 në Kosovë

Raporti i MSh-së për Covid-19, asnjë vdekje dhe 32 të infektuar brenda 24 orëve
Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin e fundit për Covid-19.
MSh ka njoftuar se në 24 orët e fundit 32 qytetarë janë infektuar me Coronavirus.
Ndërkaq gjatë kësaj periudhe janë shëruar 36 persona.
Numri i rasteve aktive është 593.
Raporti i plotë:
29 Mars: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
Në 24 orët e fundit janë dhënë 272 doza të vaksinës kundër COVID- 19.
Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë
1.821.540 doza të vaksinës.
Deri më sot 820.146 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
Deri më sot janë dhënë 99.870 doza përforcuese dhe doza të treta
të vaksines kundër COVID-19.
Nga 969 testime, 32 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin
COVID-19.
Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
Sot janë shëruar 36 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të
shëruarve është 223.684.
Në total numri i rasteve aktive është 593.

Related posts

Kurti për “Vecernji list”: Vuçiqin e bën nervoz demokracia, do të bëhet mbret

Gazetamax.mk

Kërkohet departament i posaçëm në PTHP për mbrojtjen e gazetarëve

Gazetamax.mk

Banori i Ohrit kërcënon një ambasador të huaj, arrestohet nga policia

Gazetamax.mk