GazetaMax
Lajme

Publikohet raporti për COVID-19, kaq të infektuar

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin e fundit të situatës me koronavirus.
Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 37 raste të reja të infektuara me këtë virus dhe asnjë viktimë.
Sot janë shëruar 32 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 223.572
Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.
Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë:
27 Mars 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
Në 24 orët e fundit janë dhënë 98 doza të vaksinës kundër COVID-19.
Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.821.247 doza të vaksinës.
Deri më sot 820.011 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
Deri më sot janë dhënë 99.780 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.
Nga 1.325 testime, 37 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
Sot janë shëruar 32 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 223.572.
Në total numri i rasteve aktive është 659.

Related posts

Tragjedia në Liqenin e Hidrocentralit të Banjës, identifikohen katër viktimat

Gazetamax.mk

LSDM: Gjorgjievski ka shpenzuar 100.000 euro për ushtarë partiak

Gazetamax.mk

Në qytetin e ministrit Spasovski, Kumanovë, të rinjtë shqiptarë mund të vriten pa e ditur nga kush dhe pse?

Gazetamax.mk