Dy medalje në xhudo për Kosovën nga Athina

Date:

Xhudistet kosovare, Fatjona Kasapi dhe Erza Muminoviq, kanë fituar medalje në Kupën U21, që këto dy ditë u zhvillua në Athinë të Greqisë.
Fatjona fitoi medaljen e artë, ndërsa të bronztën, përcjell Express.
Fatjona, Shpresë Olimpike 2022, fitoi të artën në kategorinë deri në 57 kilogramë, ndërsa Erza, bursiste olimpike Paris 2024, në kategorinë deri në 52 kilogramë.
Fatjona Kasapi shënoi katër fitore, ndërsa Erza Muminoviq tri fitore e një humbje.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Kryetari i Butelit Kostovski nga Luboteni: Çdo banorë i komunës sonë është i barabartë (FOTO)

Kryetari i komunës së Butelit, Darko Kostovski vazhdon me...

“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të...

Drejtori Halili për vizitë në Jeruzalem, prezantohen arritjet më të fundit teknologjike

Drejtori Festim Halili në vizitë zyrtare në Jeruzalem, ku...

Pse Maqedonia e Veriut e ndryshoi qëndrimin ndaj çështjes së Kosovë- Serbi?

Nëse Maqedonia e Veriut deri para pak vitesh mbante...