GazetaMax
Sport

Dy medalje në xhudo për Kosovën nga Athina

Xhudistet kosovare, Fatjona Kasapi dhe Erza Muminoviq, kanë fituar medalje në Kupën U21, që këto dy ditë u zhvillua në Athinë të Greqisë.
Fatjona fitoi medaljen e artë, ndërsa të bronztën, përcjell Express.
Fatjona, Shpresë Olimpike 2022, fitoi të artën në kategorinë deri në 57 kilogramë, ndërsa Erza, bursiste olimpike Paris 2024, në kategorinë deri në 52 kilogramë.
Fatjona Kasapi shënoi katër fitore, ndërsa Erza Muminoviq tri fitore e një humbje.

Related posts

Messi në radarin e ‘L’Equipe’ – akuzohet për ndotje të tepërt të mjedisit

e-max

Dështimi i marrëveshjes me Dybalan, Juventus synon transferimin e yllit nga Roma

e-max

Juventus dhe Napoli interesohen për transferimin e Hamed Traores

e-max

Leave a Comment