Punë e kryer: Kessie kryen testet mjekësore te Barcelona

Date:

Kessie kryen testet mjekësore me Barçën.
Gazetari italian, Di Marzio, i cili njihet si ekspert i merkatos në Serie A, ka raportuar se mesfushori i skuadrës së AC Milan, Franck Kessie ka kryer testet mjekësore me Barcelonën.
Për një marrëveshje të mundshme të lojtarit dhe drejtuesve të Barçës është raportuar disa herë edhe nga gazetari italian, Fabrizio Romano, ku Kessie do të përfitojë rreth 6.5 milionë euro në vit.
Sipas asaj çfarë raportonte Milan News, drejtuesit e skuadrës së AC Milan i kishin ofruar të ashtuquajturit Presidente hiç më pak se 6.5 milionë, por që vullneti i lojtarit ishte të ikte nga Milan me kosto zero.
Mesfushori nga Bregu i Filidishtë numëron 95 paraqitje me fanellën kuqezi, ku ka shënuar 22 gola gjithsej.
Veç Kessie, edhe Donnarumma dhe Çalhanoglu kanë lëshuar skuadrën e Milan me parametra zero.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Toyota po përgatit një veturë më të madhe elektrike

Toyota ka planifikuar të shtojë linjën e automjeteve elektrike...

Suedia synon të bëhet vendi i parë në Evropë “pa duhanpirje”

Suedia, e cila ka shkallën më të ulët të...

Tahiri: Kurti po eksperimenton me vendin, e ka harruar interesin qytetar për dialogun

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Besnik Tahiri të...