GazetaMax
SPORT

Real Madrid po e huazon sërish lojtarin “dështak”

Real Madrid, synon ta huazojë Reinierin sërish sezonin e ardhshëm kur braziliani të kthehet nga periudha e tij dyvjeçare në Borussia Dortmund, zbulon GOAL.
20-vjeçari ka kaluar një periudhë të vështirë në Gjermani, duke bërë vetëm tre startime për Dortmundin që kur iu bashkua klubit në verën e vitit 2020, përcjell ORAinfo.

Los Blancos shpenzoi 35 milionë euro (30 milionë £/39 milionë dollarë) për të sjellë mesfushorin nga Flamengo në janar 2020 dhe ai ende nuk ka bërë një paraqitje të lartë./ORAinfo/

Related posts

Tottenham gati ta afrojë si drejtor sportiv Igli Taren

e-max

Tërmet në Barcelonë, përfundon sezoni për yllin e madh

e-max

De Gea gati ta ul pagën që të vijojë me Manchester United

e-max

Leave a Comment