Shaqiri: Korridori 8 afron qytetet tona si dhe ndihmon turizmin vendor

Date:

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri e ka cilësuar projektin Korridori 8 dhe 10-D si projekt që bashkon qytetet dhe sjell përfitime më të mira për turizmin vendor.

Ai poashtu thotë se ky projekt do të lehtësoh dhe qarkullimin e shpeshtë apo të përditshëm të të gjithë qytetarëve që për agnazhime të ndryshme udhëtimin në këtë destinacion e kanë rutinë.

Statusi i plotë:

Si unë, edhe shumë struganë udhëtojnë disa herë në javë për në Shkup. Kush për studime, kush për punë, për angazhime të ndryshme si dhe për argëtim. Nga ana tjetër, Struga me bukurinë natyrore mbledh çdo ditë e më shumë vizitorë nga të gjitha qytetet. Tani e tutje Koridori 8, do të na bashkojë akoma më tepër. Do jemi më afër qyteteve tona dhe më afër njerëzve tanë. Struga dhe Shkupi më afër se kurrë!

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10223368790673363&id=1394275799

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Ringjallja e VMRO-së dhe bashkimi i dy “kryeneqëve”!

Nga Destan JONUZI Ali Ahmeti ende mbanë primatin e të...

Artis Kastrati shqiptari mjaft i respektuar në Festivalin e Cannës mes yjeve

Zemra na bëhet mal kur shohim se si personazhë...

Një Kolanë veprash më shumë se shkencë

Tetë vëllimet e profesor Ismail Ahmedit tashmë kanë zënë vend në...

Ju prezantojmë Celi Uka, një yll në ngjitje i muzikës

Ai jeton dhe vepron në Zvicër, por mësojmë se...