Shkëndija U-17 e Agron Memedit mposhtë Rabotniçkin U -17

Date:

Shkëndija U-17 ka fituar superderbin ndaj Rabotniçkit në ndeshjen e luajtur sot në Tetovë.

Të përzgjedhurit e Agron Memedit kanë luajtur një ndeshje perfekte me njërën ndër skuadrat e forta që bashkë me Shkëndijën janë dy nga Akademitë më të mira në futbollin vendas .
Te kjo gjeneratë e Shkëndijës është edhe protagonisti kryesor Hisar Ali Cali ,një lojtar standard edhe i Reprezentacionit të Maqedonisë së Veriut për këto grupmosha dhe pesha kryesore e sulmit.

Rezultati i sotëm dhe fitorja minimale me golin e Flakron Memishit kanë treguar vlerat e skuadrës kuq e zi në këtë superderbi me një lojë atraktive por me dominimin e skuadrës që drejtohet nga një emër i njohur si ai i Agron Memedit ish lojtarë i Shkëndijës.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Ringjallja e VMRO-së dhe bashkimi i dy “kryeneqëve”!

Nga Destan JONUZI Ali Ahmeti ende mbanë primatin e të...

Artis Kastrati shqiptari mjaft i respektuar në Festivalin e Cannës mes yjeve

Zemra na bëhet mal kur shohim se si personazhë...

Një Kolanë veprash më shumë se shkencë

Tetë vëllimet e profesor Ismail Ahmedit tashmë kanë zënë vend në...

Ju prezantojmë Celi Uka, një yll në ngjitje i muzikës

Ai jeton dhe vepron në Zvicër, por mësojmë se...