GazetaMax
Lifestyle

Sqarohet këngëtari Labinot Rexha

Të nderuar miq dhe ju dashamir të muzikës time dhe njëherë për fund, asnjëherë nuk kam qen dhe nuk jam gënjeshtar.

Falemnderoj zotin, falemnderoj dasmorët, miqt e mi ata që më kan besuar dhe më besojnë. Sa i përket ngjarjes së 13 Prillit, të gjithë mysafirët qe ishin prezent e që ishin mbi 150 mysafir e din qfarë ka ndodhur dhe e din realitetin, gazeta zvicrane te dielën ka raportuar për ngjarjen qe kanë bërë kontrollë në të gjitha lokalet e natës jo vetem te Shqiptare por ku do dhe ne çdo nacionalitet, unë si dëshmitar sigurisht që nuk kam pas të drejtën të flas për artistët e tjerë dhe atë qfarë kam parë me sytë e mi ngjarjen se qfarë ka ndodhur.

Sa i përket se a janë apo nuk janë mbajtur në burg artistët ajo pjesë mua nuk më takon të flas, por ja që fola sepse unë nuk di të gënjej dhe jam i sinqert gjithmonë.

Në portale të ndryshme mund të shohi lajme me titujt si “Labinot Rexha genjeu” por qfarë gënjeva? qe mbrojta imazhin e kolegëve te mi, po i mbrojta sepse më erdhi keq që tregova realitetin dhe gabimi im ishte që ju përgjigja gazetarëve, isha viktimë e gazetës Insajderi, sigurisht që unë u tradhëtova sepse ne folëm bashkë me gazetaren mbi 10 herë, ajo ka tentuar mbi 10 herë të më marr në telefon,

Unë i kërkova që ta heqin intervisten time sepse ishte e pamenduar mirë nga ana ime dhe nuk më takon mua të flasë për të tjerët, pas intervistës unë jam atakuar kinse edhe une isha i burgosur për 48 orë, e në fakt unë posedoj letra Zvicërane.

E sa i përket a kam passaport apo nuk kam, dua të ju tregoj që çdo banuor i Zvicrës nëse posedon një vizë C dhe është 12 vjet në Zvicër ka të drejtën e nënshtetësisë poashtu edhe unë kam të drejtën e kësaj pasi jam mbi 25 vjet ne Zvicër, fëmijët e mi janë lindur në Genevë.

Sa i përket asaj që unë kam thënë që shteti mbahet nga tatimet dhe që jam ndër taksapaguesit më të regullt, deklaroj për vetën time se unë kam paguar 94000€ për aktivitetin tim muzikor, kurse për biznesin tim Labi Allegro shpk 68000€ deshmitë i keni më lartë.

E them me plot bindje nëse del një artist i muzikës popullore që ka paguar aq sa unë kam paguar për 24 muaj unë e ndali karierën qysh sot.
Intervista ime ishte 100% e drejtë kam tentuar ta relaksoj intervistën, për hir të zotit e pranoj gabimin tim qe skam të drejtën të flas për të tjerët por dhe un isha i perfshirë aty, sepse isha ne program dhe më doli emri qe isha dhe un i burgosur, ne fund kam marr mbi 50 kërcënime nga artistët që sigurisht besoj që nuk kanë paguar asnjëherë tatim dhe nuk din se qfarë është tatimi dhe sigurisht nuk kam dasht të kem probleme.

Dhe njëherë për herë të fundit dua ta theksoj se Liberalizimi nuk është për të punuar por për të vizituar.

Po perfundoj me nje thenje te mikut tim Agim Kadriu Mi dal Lopës përpara,ësht rrezik me te sulmu me brina, mi nejt Magarit përmas ka munsi të shkelmon,mirpo me pas një injorant përpara,aj të sulmon në të gjitha anët..Sa dush argumentoja gjërat prap Injoranti(xhahili) osht injorant..

Miqësisht Labinot Rexha

https://www.facebook.com/photo/?fbid=7411751118948045&set=a.231065940349968

Related posts

Arsyet që disa njerëz kanë frikë të dashurojnë

Gazetamax.mk

Arti i shërimit duke masazhuar gishtat

Gazetamax.mk

Ju prezantojmë dy artistët e rinj Mondi dhe Roni me “Zemra jem”

Gazetamax.mk