GazetaMax
SPORT

Startojnë tre shqiptarë, formacioni i mundshëm i Zvicrës ndaj Kosovës

Zvicra dhe Kosova do ta zhvillojnë sonte një ndeshje miqësore, e dyta për to në muajin mars.
Kombëtaret do të takohen në Zurich në ndeshjen që do të fillojë në orën 18:00.
E mediumi zviceran “Blick” e ka publikuar para pak çastesh formacionin e mundshëm të ekipit helvetik që do të jetë në fushë përballë “Dardanëve”.
Sipas këtij mediumi, nga minuta e parë tek ekipi i Murat Yakin do të luajnë të tre futbollistët shqiptarë, Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri dhe Andi Zeqiri.
Pra, paraqitja e Zeqirit nga minuta e parë është befasi, pasi për Shaqirin e Xhakën pritej të luanin nga minuta e parë.
Siç dihet, Zeqiri i kishte thënë njëherë “Po” Kosovës, por më pas i kishte ndërruar fjalët dhe i ishte bashkuar ekipit “Helvetik”.
Zviceranët e humbën miqësoren nga Anglia ditë më parë, ndërsa sonte synojnë fitore ndaj Vedat Muriqit me shokë.
Formacioni i mundshëm i Zvicrës: Kobel; Lotomba, Elvedi, Comert, Rodriguez; Soë, Xhaka; Okafor, Shaqiri, Zeqiri; Gavranovic.

Related posts

Donnarumma pritet të jetë i pari në listë te Milanit nga pronari i ri

e-max

Ekipi Bad News Eagles humbin shansin për t’u kualifikuar në turneun në Brazil pas humbjes së dytë radhazi

e-max

Me këtë veprim, Dybala ngjallë dyshime se po transferohet të gjiganti nga La Liga

e-max

Leave a Comment